środa, sierpnia 12, 2020

Metamorfoza tarasu - cd.


W zeszłym roku pisałam Wam o metamorfozie, jaką przeszedł nasz taras. Opisałam co się zmieniło, na jakie materiały się zdecydowaliśmy i pokazałam jak to wszystko wyglądało.

Dzisiaj ciąg dalszy sagi tarasowej (poprzednie wpisy znajdziecie tu -> [Klik!] i tu -> [Klik!] :) Dzisiaj opowiem czym go urządziliśmy i będzie oczywiście trochę nowych zdjęć, a na końcu niespodzianka ;)

Od kilku lat za meble tarasowe służyły nam palety i swoją rolę pełniły bardzo dobrze, jednak ząb czasu zdążył je już nieco nadgryźć i po kilku sezonach nie wyglądały już tak ładnie jak na początku. Przyszedł czas rozejrzeć się za nowymi meblami. Tak trafiłam na stronę Beliani na której był taki wybór, że miałam niemały problem z decyzją ;) Zależało nam na meblach, które będą jednocześnie ładne, praktyczne ale również, jako, że nasz dom często bywa pełen gości, dość spore. Chciałam aby swobodnie mieściły przynajmniej cztery osoby. Ostatecznie zdecydowałam się na zestaw Alcamo. Zestaw składa się z dwóch sofek (fajne rozwiązanie kiedy przychodzi więcej gości, można je rozstawić i zyskać tym samym więcej miejsca do siedzenia) i stolika z drewna akacjowego.


Specjalnie piszę ten post w środku sezonu letniego, chciałam opisać moje wrażenia po przynajmniej kilku tygodniach użytkowania i wiecie co? Wybór tego zestawu to był strzał w dziesiątkę. Meble są piękne i jakie praktyczne! Pokrowce poduszek są zdejmowane do prania, a sama tkanina z której zostały wykonane jest odporna na ścieranie i mam wrażenie, że nawet trochę plamoodporna. Producent nie podaje takiej informacji ale pokrowce bez najmniejszego szwanku przeżyły bliskie spotkanie z ketchupem i coca-colą więc osobiście wydaje mi się, że coś jest na rzeczy ;) 


Elementem wyposażenia tarasu, który pozostał z zeszłego sezonu, jest mój ukochany kosz-bujak.  Uwielbiam go niezmiennie i polecam każdemu :) 

Pozostała jeszcze kwestia zadaszenia i w tym sezonie zdecydowaliśmy się pójść nieco na skróty i wykorzystać w tej roli pawilon ogrodowy. Jak na razie sprawdza się bardzo dobrze, chroni nas przed słońcem i lekkim deszczem. Do tej pory uratował już kilka rodzinnych spotkań na świeżym powietrzu ;) 

Do uzupełnienia całości potrzebne były oczywiście dodatki i w tej roli świetne lampiony solarne, rattanowe oraz oczywiście... rośliny (te zmieniają się sezonowo;)) 


Linki do wszystkich elementów poniżej:
Meble ogrodowoe - Beliani.pl [Klik!]
Bujak - Majowo.pl  [Klik!]
Pawilon ogrodowy - Majowo.pl  [Klik!]
Lampiony solarne - Ikea [Klik!]
Lampiony rattanowe - Homla 

Na koniec obiecana niespodzianka :) Na hasło "igkarolina" do końca września macie 10% zniżki na zakupy w sklepie internetowym http://beliani.pl z której pochodzą nasze meble. Enjoy! :)

1 komentarz:

Copyright © O-Caroline , Blogger