wtorek, czerwca 19, 2018

Skórzane uchwyty do szafek - DIY

Cześć! 
Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami prostym sposobem na skórzane uchwyty do szafek. 
Sposób ich wykonania jest szybki i dość łatwy. 
W sklepach podobne uchwyty można oczywiście kupić ale takie zrobione własnoręcznie na pewno bardziej nas ucieszą no i są zdecydowanie tańsze :) 

Czego będziemy potrzebować? 
1. Pasków skórzanych w wybranym kolorze (u mnie czarne) o szerokości ok. 2 - 2,5cm
2. Nożyczek
3. Śrubek i nakrętek w odpowiednim rozmiarze*
4. Dziurkacz kaletniczy**

Opcjonalnie:
- Pędzel 
- Złotol
 (Ja chciałam aby śrubki miały złoty kolor więc musiałam je pomalować. Jeżeli odpowiadają Wam srebrne to etap malowania można zupełnie pominąć)* Śrubki i nakrętki znajdziecie w każdym markecie budowlanym. Ich rozmiar najlepiej dobrać zabierając ze sobą na zakupy dotychczasowy uchwyt i nowe śrubki kupić na wzór tych starych (mam na myśli przede wszystkim grubość) chodzi o to aby nie kupić za grubych śrubek i nie bawić się w ponowne nawiercanie otworów w szafkach ;-)

** Dziurkacz nie jest niezbędny ale znacznie ułatwia pracę. Dziurki można wykonać ostrym czubkiem noża, kręcąc dziurkę w pasku ale zajmuje to sporo czasu i jest zdecydowanie bardziej męczące, zwłaszcza jeśli tak jak ja, masz do zrobienia dwanaście uchwytów ;)

Do dzieła!

Jak już wspominałam, chciałam aby moje uchwyty były czarno-złote. Szkoda, że nie widzieliście miny pana sprzedającego w Castoramie, kiedy po tym jak znalazł dla mnie odpowiednie śrubki zadałam mu typowo babskie pytanie "Hmm... a nie ma w innym kolorze?" :D No cóż, nie było ;-) Musiałam zatem poradzić sobie inaczej, więc po prostu główkę każdej śrubki pomalowałam złotolem (lakierem dekoracyjnym) i po sprawie ;-)

Wracając do naszych uchwytów - aby je wykonać, w pierwszej kolejności musimy pociąć paski na odpowiednią długość. Wszystko zależy od osobistych preferencji, ja cięłam paski na odcinki o długości ok. 13 - 14cm, co w efekcie po złożeniu, daje uchwyt o długości 6,5 - 7cm. Dla mnie to długość optymalna ale oczywiście wszystko zależy od Was :) 

Tak przygotowane paski dziurkujemy na obu końcach tak, aby możliwe było przełożenie śrubek. Po przedziurkowaniu nie pozostaje właściwie nic innego jak złożenie paska na pół i przełożenie przezeń śrubek, po czym taki uchwyt montujemy do szafki/szuflady etc za pomocą nakrętki (od tyłu;)) 

Gotowe! 

Jak Wam się podoba takie rozwiązanie? Spróbujecie? :)


4 komentarze:

  1. Mega są, mam takie same ale brązowe no i z Zary :P Twoje też śliczne!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Super pomysł! Prosty, a efektowny- każdy mebel wzbogaci.

    www.oneshotperday.pl

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 O-CAROLINE , Blogger