poniedziałek, października 23, 2017

Pokój dwulatka - pomysły i inspiracje

Zdjęcie: H&M Home


Nadejdzie kiedyś (mam nadzieję) taki dzień, kiedy to skończą się wszelkie remonty i będę mogła zacząć rzecz dużo przyjemniejszą, a mianowicie urządzanie poddasza. Póki co przyszłość ta wydaje mi się jeszcze odległa ale nie byłabym sobą gdybym wcześniej nie umeblowała wszystkiego w głowie ;) W oczekiwaniu na lepsze czasy kompletuję już meble i akcesoria, a skupiam się przede wszystkim na pokoju mojego bąbla. Dwa lata za pasem, to już przecież bardzo poważny wiek! Wiek, który wymaga już "swojego" kąta :) O tymże kącie słów kilka poniżej.

Bardzo podobają mi się wnętrza monochromatyczne i o ile jest to bezpieczne rozwiązanie w przypadku urządzania reszty mieszkania o tyle w pokoju dziecka miałam (i wciąż mam) pewne wątpliwości. Czy nie będzie smutno? Czy pokój dziecka nie potrzebuje kolorów? Z drugiej strony czy kolorowe zabawki wysypujące się z każdego kąta nie są wystarczająco barwnym elementem wystroju? ;) Wielokrotnie widywałam dziecięce pokoje z mnogością barw, zabawek, bajkowych postaci. Założenie było takie, że ma być kolorowo ale w moim odczuciu łatwo tu przesadzić i równie łatwo o efekt chaosu i bałaganu.

Zdjęcie: Pinterest

Zdjęcie: Pinterest

Zdjęcie: Pinterest

Zdjęcie: Pinterest

W pokoju Adama postawię na białe ściany, głównie ze względu na to, że znajduje się on na poddaszu i nie ma potrzeby dodatkowo go przyciemniać ;) Meble będą białe, dodatki czarne oraz drewniane czyli dokładnie w takiej samej kolorystyce co reszta domu. Mam nadzieję przełamać nieco ten surowy charakter typowo dziecięcym wzornictwem. Z lubością kompletuję dodatki w stylu indiańskim, poduszki i lampki z podobiznami zwierzątek. Cały czas zastanawiamy się nad odpowiednim łóżkiem ale mamy już swojego faworyta... :-)Nie mogę się doczekać aż będę mogła pochwalić się efektami naszej pracy na blogu! Póki co jednak muszą wystarczyć fotki z inspiracjami ;)2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. I jak się sprawdza? Ja już kupiłam ale póki co stoi nieużywane bo wciąż nie mam gdzie rozłożyć ;)

      Usuń

Copyright © 2016 O-CAROLINE , Blogger