piątek, czerwca 12, 2020

Rattanowa witryna - DIYRattan był w moim otoczeniu właściwie od zawsze. W moim domu rodzinnym mieliśmy krzesła z rattanową plecionką i takiż fotel bujany. Szczerze mówiąc to jeszcze do całkiem niedawna uważałam, że to już trochę melodia przeszłości i taki trochę relikt lat dziewięćdziesiątych. Moja mama jednak uparcie twierdziła, że to coś ponadczasowego, nieprzemijającego. No i co? Jak zwykle miała rację ;) Plecionka wiedeńska, bo tak się to profesjonalnie nazywa, wdarła się szturmem na łamy wnętrzarskich magazynów, pokochali ją na nowo dekoratorzy i projektanci. W tym roku widać bardzo wyraźnie jak przeżywa swój renesans. Już w październiku 2019r. na targach wnętrzarskich Warsaw Home widać było, że to będzie jej rok. 

Warsaw Home, październik 2020r.
Dziś pokażę Wam (jeden ze sposobów) jak samodzielnie przerobić witrynę i niewielkim kosztem mieć własny mebel z dodatkiem rattanu. Napisałam, że jest to jeden ze sposobów, bo konkretnie jest to nasz sposób ;) Instrukcji w internecie jest naprawdę sporo lecz zwykle do zrobienia takiej metamorfozy potrzebny jest taker. My nie chcieliśmy w niego inwestować i mąż wymyślił, że zrobi to inaczej. 

Witryna przed metamorfozą.
Do metamorfozy potrzebna będzie mata rattanowa (do kupienia w internecie na metry), wkrętarka bardzo cieniutkie wiertło, małe, wąskie wkręty oraz nożyczki. No i oczywiście mebel, który chcemy przerobić, w naszym przypadku witryna. Szkoły są dwie - można w takiej witrynie wybić szybki i rattan dać zamiast nich lub tak jak my, wybrać opcję nieco bardziej ostrożną i zachowawczą. W razie gdyby kiedyś odwidział mi się ten rattan nie ma problemu, nie wybijaliśmy szyb. Plecionkę przymocowaliśmy pod spodem.Sposób mocowania jest prosty, wręcz banalny. Należy nawiercić dziurki dookoła szyby i w tych miejscach wkręcić wkręty, mocując tym samym matę do drzwiczek. Sposób jest o tyle fajny, że zawsze daje Wam szansę na zmianę koncepcji :) Po przymocowaniu maty, odcinamy wystające boki oraz, co ważne, fragmenty maty przy zawiasach. Chodzi o to aby drzwi mogły swobodnie otwierać się i zamykać.


Gotowa witryna prezentuje się następująco:To tyle, jak Wam się podoba efekt końcowy?


3 komentarze:

  1. Super. Jestem zachwycona. Musze to wykorzystać u siebie w domu :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podobają mi się rattanowe meble i dodatki. Ta witryna wygląda cudownie! Totalnie wpasowuje się w moje gusta. Sama bym nie wpadła na pomysł, że można coś takiego samemu wykonać, więc dziękuję za inspirację. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. My ostatnio praktycznie cały wolny czas poświęciliśmy na szukanie kominka. Udało nam się trafić na www.ignif.com/drzwiczki-kominkowe/ i chyba zamówimy tam kominiek. Firma Ignif ma niesamowitą ofertę. Bardzo nam się podoba i już wyobrażam sobie kominek od nich w naszym domu :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © O-Caroline , Blogger